Jesteś tutaj:
  2. Procedura

Procedura

Procedura przyprowadzania i odbierania dziecka
do/z Przedszkola nr 381 w ZSP nr 6 w Warszawie

Przyprowadzanie dzieci do przedszkola

Rodzice przyprowadzają do przedszkola wyłącznie zdrowe dziecko – bez objawów chorobowych. Nie posyłają do przedszkola dziecka, jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych.

Dziecko, u którego stwierdzono niepokojące objawy chorobowe jest izolowane od innych dzieci do czasu odebrania przez rodziców.

Dzieci przyprowadzać i odbierać z placówki mogą wyłącznie osoby zdrowe
z zachowaniem zasady-jeden rodzic/opiekun z dzieckiem.

Rodzice/opiekunowie przyprowadzając i odbierając dziecko do/z przedszkola mogą korzystać wyłącznie z wejść:

-  od ul. Klemensiewicza – grupy: Gwiazdki, Biedronki, Smerfy, Mrówki;

-  od ul. Świętochowskiego – grupy :Żabki, Jagódki, Kotki, Myszki, Misie, Nutki, Sówki, Poziomki

Wchodząc do placówki i przebywając w niej, rodzic/opiekun ma zakryty nos i usta oraz dezynfekuje dłonie lub zakłada jednorazowe rękawiczki.

• Rodzic przebywa wyłącznie w STREFIE RODZICA :

- od ul. Klemensiewicza przed wejściem do przedszkola (pod daszkiem)

- od ul. Świętochowskiego - wydzielona część wejścia do przedszkola
(przedsionek).

• Rodzice dzieci, które będą uczęszczały do placówki muszą mieć stale włączone telefony, by umożliwić pracownikom przedszkola szybki kontakt w razie potrzeby.

• Przyprowadzanie dzieci w godz. od 7.00 do 8.30

- Rodzic z dzieckiem wchodzi do STREFY RODZICA ;

- Rodzic zobowiązany jest pierwszego dnia dostarczyć oświadczenie- zał. nr 5

- bezwzględnie przy każdorazowym wejściu do placówki Rodzic zobowiązany jest zakryć nos i usta oraz dezynfekować dłonie lub założyć  jednorazowe rękawiczki.

-pracownik dyżurujący przy STREFIE RODZICA odbiera podpisaneoświadczenie i przekazuje dziecko  drugiemu pracownikowi, który pomagadziecku w szatni i doprowadza je do grupy.

• Jeżeli dziecko wykazuje oznaki osoby chorej nauczyciel ma prawo odmówić przyjęcia dziecka do przedszkola;
  • STREFIE RODZICA może przebywać tylko jeden rodzic z dzieckiem.
  • Rodzice dzieci trzyletnich, przez pierwsze dwa tygodnie września, mogą przebywać w szatni przedszkolnej z dzieckiem z zachowaniem dystansu społecznego co najmniej 1,5 m.

Odbieranie dzieci z przedszkola

Odbieranie dzieci od ulicy Klemensiewicza:

Rodzic sygnalizuje dzwonkiem przy drzwiach wejściowych odbiór dziecka i czeka na dziecko.

Odbieranie dzieci od ulicy Świętochowskiego:

• Rodzic wchodzi do STREFY RODZICA– (przedsionek przedszkola) i domofonem sygnalizuje odbiór dziecka i czeka na dziecko. W strefie Rodzica może przebywać tylko jeden rodzic.

Odbieranie dzieci z ogrodu:

• Rodzic informuje pracownika dyżurującego przy wejściach na ogród o odbiorze dziecka,
  • Rodzic nie wchodzi na teren ogrodu.

KAŻYDA OSOBA ODBIERAJĄCA DZIECKO
Z PRZEDSZKOLA MUSI PIOSIADAĆ PRZY SOBIE DOWÓD OSOBISTY