Deklaracja dostępności Biuletynu Informacji

Publicznej Zespołu

Szkolno-Przedszkolnego nr 6

w Warszawie

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Biuletynu Informacji Publicznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Warszawie.

• Data publikacji strony internetowej: 2021-08-20

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

1. Niektóre Informacje które można zamieścić w formie tekstu zamieszczone są na obrazie.
  2. Brak niektórych napisów dla nagrań audio w multimediach zsynchronizowanych.
  3. Brak tekstu alternatywnego dla niektórych elementów nietekstowych.
  4. Na zdjęciach znaleźć można ważne informacje.
  5. Nie wszystkie odnośniki URL są jednoznaczne.
  6. Niektóre z zamieszczonych plików to graficzne pliki PDF.
  7. Niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej.
  8. Niektóre elementy tekstowe nie mają możliwości zmiany rozmiaru czcionki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Waldemar Kulpiński,  waldemar.kulpinski@sp316.edu.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 22 664 62 07 w. 225. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć do podmiotu skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury skargę można złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/pl

Sposób dojazdu

Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6, w skład którego wchodzi Przedszkole nr 381 i Szkoła Podstawowa nr 316 im. Astrid Lindgren, znajduje się na ulicy Szobera 1/3 w Warszawie w Dzielnicy Bemowo.

Dojścia piesze są od ulic Klemensiewicza, Lazurowej i Świętochowskiego. Przejścia dla pieszych nie posiadają sygnalizacji dźwiękowej. Chodnik dla pieszych nie ma wydzielonego pasa dla rowerzystów. Na trasie dojścia do budynku chodnikami nie występują schody.

Najbliższa stacja PKP Ursus znajduje się w odległości do ok.4000 m. Dojście na perony jest możliwe za pomocą schodów stałych, ruchomych i windy.

Najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w odległości 500 m na ul. Lazurowej oraz w odległości 800 m pętla autobusowa i tramwajowa  „Osiedle Górczewska” z możliwością dojazdu w dowolnym kierunku.

Najbliższe miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parkingu na ulicy Szobera od strony ul. Lazurowej w odległości 300 metrów od wejścia do Szkoły. Możliwy jest też dojazd na plac przed szkołą od ul. Klemensiewicza. Przedszkole nr 381 z dojazdem  od ulicy Świętochowskiego zapewnia oznakowane miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Uwaga: informacje dotyczące transportu publicznego mogą ulec zmianie, zaleca się sprawdzić aktualne informacje na stronie: https://www.wtp.waw.pl/

Wejście do budynku i strefa obsługi mieszkańców

Budynek Zespołu jest ogrodzony. Wejście są oznakowane. Do szkoły droga prowadzi z placu przed ogrodzeniem przez furtkę szerokości 90 cm. Wjazd dla osób na wózkach po pochylni po lewej stronie schodów głównych. Pochylnia prowadzi na podest główny przed drzwiami. Dojście piesze schodami szerokości 4m, 4 stopnie, jest równe, bez nachylenia. Na drzwiach znajduje się oznakowanie wejścia (napis „WEJŚCIE GŁÓWNE”). Podobnie w przedszkolu – z placu na pochylnię skierowaną do drzwi.

Wejście główne składa się z dwóch par drzwi dwuskrzydłowych, przeszklonych tworzących przedsionek, oddalonych od siebie o 3 m, są dostępne dla osób na wózku (szerokość przejścia powyżej 90 cm, brak progów). Sekretariat znajduje się po lewej stronie od wejścia. Brak oznakowania dotykowego na posadzce. Tablica informacyjna SEKRETARIAT jest usytuowana na drzwiach. Brak pętli indukcyjnej oraz dostępu do tłumacza języka migowego w Sekretariacie.

Korytarze na parterze prowadzące do w.c. nie są oddzielone drzwiami i umożliwiają wyminięcie się 2 osób . Ogólnodostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze, dojście do toalety z korytarza . Drzwi do toalety nie są wyposażone w samozamykacz . W toalecie brak jest przestrzeni manewrowej, brak jest przestrzeni do transferu bocznego. Brak systemu przywozowego.

W budynku nie ma oznaczeń brajlowskich.

Interesanci obsługiwani są wyłącznie na parterze. W budynku szkoły nie ma wind. W przedszkolu znajduje się widna dla osób z niepełnosprawnością.

Możliwy jest wstęp z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku w strefie dostępnej dla interesantów.

Brak windy do celów ewakuacyjnych.

RAPORT O STANIE ZAPEWNIENIA DOSTĘPNOŚCI PODMIOTU PUBLICZNEGO:

ZSP6, SP316, P381