"Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym,
kim stać się może"

Dzisiaj na tablicy

Szanowni Państwo od 6 maja rozpocznie się  Kampania Rowerowy Maj 2024

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

W ramach Kampanii liczone będą aktywne podróże od dnia 06 maja do dnia 28 maja 2024 roku, z wyłączeniem dni wolnych ustawowo.

Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, deskorolce, a także w przypadku dalszych odległości, podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami na ostatnim odcinku.

Za każdy przejazd uczestnik otrzymuje dwie naklejki: kwadratową do przyklejenia w książeczce rowerowej i okrągłą do przyklejenia na plakat klasowy.

Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz w grupie uczestniczących w Kampanii placówek. Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii w każdej kategorii zostają nagrodzeni.

Rejestracja aktywnych podróży prowadzona będzie każdego dnia Kampanii poprzez odnotowanie przejazdu przy nazwisku ucznia w elektronicznym klasowym dzienniku rowerowym. Weryfikacja dotyczy wszystkich uczniów, którzy przyjeżdżają do szkoły rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach itp.

WSZYSTKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE KAMPANII ROWEROWY MAJ ZNAJDĄ PAŃSTWO NA STRONIE:

Szkolni koordynatorzy

Klasy 1-3  Aneta Drozd, Magda Wałaszek