Przygoda ze sztuką

W grupie  ,,Pszczółki” w roku szkolnym 2023/2024 realizujemy program innowacji o rozszerzonych treściach plastycznych ,,PRZYGODA ZE SZTUKĄ”

Ideą towarzyszącą powstaniu innowacji pedagogicznej była wieloletnia obserwacja dzieci. Możliwość obcowania dzieci ze sztuką i aktywnego    w niej uczestnictwa jest źródłem radości naszych wychowanków.

Dziecko przystępując do tworzenia odwołuje się do swoich doświadczeń poznawczych i związanych z nimi stanów emocjonalnych, które odnawiają się i potęgują w trakcie pracy twórczej. Twórczość dziecka będzie bogatsza, gdy zetknie się ono z różnymi zjawiskami bezpośrednio, gdy będzie miało czas na swobodne odkrywanie i eksperymentowanie w zakresie użycia artystycznych środków wyrazu. Każdy twórczy moment będzie okazją do zdobywania nowych spostrzeżeń i doświadczeń przydatnych w następnym działaniu.

Zajęcia odbywają się w obrębie trzech obszarów, które nawzajem przenikają się i uzupełniają:

I.SPOTKANIA W ŚWIECIE BOGACTWA BARW, KSZTAŁTÓW,  NARZĘDZI I TECHNIK

II.PLASTYCZNYCHSPOTKANIA Z PRZYRODĄ

III.SPOTKANIA ZE SZTUKĄ

Innowacja pedagogiczna: „Przygoda ze sztuką"
Nauczyciele realizujący: Anna Statek, Grażyna Sybilska-Sadlok
Grupa: „Pszczółki" 4-latki