Niezwykłe rzeczy z nietypowych przedmiotów

Dzieci w wieku przedszkolnym wykazują naturalną dla swojego wieku i etapu rozwoju potrzebę ekspresji twórczej. Charakteryzują się aktywnością, ciekawością, skłonnością do naśladownictwa, łatwością czerpania wiedzy z otoczenia. Każdy przedszkolak posiada wrodzony potencjał, tworzy własny i niepowtarzalny świat. Dzieci są kreatywne z natury i aby pozostały twórcze należy te zdolność pielęgnować i rozwijać. Malowanie, rysowanie, lepienie, rzeźbienie, cała aktywność  plastyczna jest efektem procesu dziecięcego myślenia, odczuwania i postrzegania.

Głównym celem  innowacji pedagogicznej o charakterze twórczym jest przede wszystkim duże zainteresowanie dzieci, wykonywaniem różnorodnych prac plastycznych z zastosowaniem nowatorskich technik plastycznych z wykorzystaniem materiałów wtórnych oraz dążenie do większej sprawności manualnej u dzieci.

Innowacja pedagogiczna: „Niezwykłe rzeczy z nietypowych przedmiotów"
Nauczycie realizujący: Katarzyna Wolska
Grupa: „Jeżyki" 3-latki